Folia fryzjerska - aluminiowa folia do koloryzacji idealna do pasemek i refleksów

Zastanawiasz się w jaki sposób odseparować poszczególne pasma włosów od pozostałych? Jak szybko i łatwo zrobić blond refleksy na włosach? By uzyskać na włosach piękny kolor blond? Z pomocą do farbowania włosów przychodzi aluminiowa folia fryzjerska do koloryzacji! Folia aluminiowa do farbowania sprawi, że Twoje rozjaśnienie będzie proste i precyzyjne.

Folie aluminiową znamy przede wszystkim z szerokiego zastosowania w kuchni. Okazuje się, iż rewelacyjnie odnalazła się ona podczas zabiegów koloryzacji włosów. Musisz jednak pamiętać, iż folia aluminiowa, z której korzystasz w piekarniku zdecydowanie różni się od tej dedykowanej do rozjaśniania włosów, którą możesz znaleźć w hurtowni fryzjerskiej. Zapytasz czym? Otóż profesjonala folia fryzjerska jest przede wszystkim zdecydowanie mocniejsza i sztywniejsza, grubsza. Folia do zabiegu fryzjerskiego to podstawowy asortyment fryzjerski w salonie. Najlpesza folia do rozjaśnień i dopasowanej grubości to 14 micronów oraz długości 250 metrów i optymalnej do zawijania pasm szerokości 12 centymetrów.

Folia fryzjerska pasemka

Ważną informacją, a elementarną wiedzą każdego fryzjera jest to, iż folia aluminiowa jest rewelacyjnym izolatorem ciepła, a z drugiej strony ciepło odprowadza. Jest to bardzo istotna cecha, dla która to właśnie wykorzystywana jest w salonach fryzjerskich do koloryzacji oraz rozjaśnień. Ta główna jej właściwości efektywnie wspiera działanie wszelkich składników aktywnych, które są obecne w składach produktów wykorzystywanych do wszelkiego rodzaju zabiegów chemicznych na włosach. Pamiętaj, że każda głowa wydziela ciepło, a dzięki folii fryzjerskiej możliwe jest jego zatrzymanie tam gdzie właśnie chcemy lub szybkie ujście. Ponadto folia fryzjerska pełni również działanie ochronne dla skóry głowy, podczas wykorzystywania bardziej uwrażliwiających skórę zabiegów. Folia pozwala pozwala efektywniej i intensywniej zadziałać wszelkiego rodzaju procesom koloryzacji przez co uzyskujemy zdecydowanie bardziej zadowalające nas efekty

Specyfikacja najlepszej folii fryzjerskiej

  • aluminiowa w kolorze srebrnym

  • solidna grubość 14 micronów

  • praktyczna długość 250 metrów

  • komfortowa szerokość 12cm

  • wytrzymały materiałodporny na rozciąganie

  • a zarazem plastyczna podczas zawijania i utrzymania pasemek

  • wykonana jest w 100% z aluminium

  • gwarantuje satysfakcjonujący efekt końcowy

  • idealnie sprawdzi się w profesjonalnej koloryzacji pasm

Folia fryzjerska i precyzja pracy podczas koloryzacji

Jeśli potrzebujesz rozjaśnić konkretne pasemka włosów, to pragniemy Ci potwierdzić, że dzięki foli fryzjerskiej odnajdziesz się w różnych technikach balejażu. Sprawi ona, że wykonanie efektownych tonacji, które są modne już od kilku sezonów będzie zdecydowanie łatwiejsze, a Twoja praca bardziej precyzyjna, niezależnie od poziomu Twoich umiejętności. Pamiętaj, że klasyczna folia do pieczenia różni się od tradycyjnej folii fryzjerskiej przeznaczonej dla fryzjera. Folia fryzjerska, którą znajdziesz w naszej ofercie jest produktem profesjonalnym przeznaczonym do wspierania każdego stylisty włosów w jego zawodzie fryzjera. Nieprzypadkowo wspominamy, iż folia posiada odpowiednią grubość oraz szerokość. Tylko dzięki odpowiednim parametrom folii uzyskasz najlepsze rezultaty, a Twoi klienci docenią Twoje umiejętności oraz styl fryzjerski.

Która strona folii aluminiowej będzie najlepsza do rozjaśniania włosów?

Nie wiem czy zastanawialiście się kiedyś nad poszczególnymi stronami folii aluminiowej? Prawda jest taka, że jej wybór ma dla Was ogromne znaczenie, które później procentuje lub doprowadza do frustracji. Musicie wiedzieć, że folia aluminiowa zaprojektowana została w taki sposób, by zatrzymywała ciepło lub je przepuszczała, w zależności od strony, z której korzystamy. Zatem zwróćcie uwagę, że folia której używacie ma dwie strony, czyli błyszczącą oraz matową. 

Strona błyszcząca folii aluminiowej zdecydowanie lepiej trzyma ciepło. Dlatego też jeśli pragniesz, by Twoje włosy rozjaśniły się mocniej, powinnaś owinąć je błyszczącą stroną od środka. Podobnie postępujemy podczas pieczenia potraw w piekarniku lub na grillu, czyli błyszcząca strona do środka. Jeśli chcesz, by Twoja potrawa kulinarna była dłużej ciepła, również zawiń ją stroną błyszczącą do środka, a matowa na zewnątrz.

Z drugiej strony musisz pamiętać, że jeśli stosujesz rozjaśniacz pod folią, to będzie on wydzielał ciepło, które zastrzyma się wewnątrz przez błyszczącą stronę. Dlatego też już przy uwrażliwionych włosach, przy odcieniach jasnych sugerujemy stronę matową od środka. Zapytasz dlaczego?

Strona matowa zastosowana od środka pasemek odprowadzi ciepło wydzielane przez mieszankę rozjaśniającą, a strona błyszcząca, która w tym czasie jest na zewnątrz ochroni i nie doprowadzi dodatkowe ciepła do mieszanki.
Przez co Twoje rozjaśnienie możesz zdecydowanie bardziej kontrolować i nie zajdzie zbyt szybka reakcja.

Pamiętaj również, że matowa strona pozwala również dłużej zachować świeżość żywności. Przygotowując potrawy na drogę, powinnaś zatem zawijać je tak, aby matowa strona znalazła się od środka, a błyszcząca na zewnątrz. Zwijając właśnie w ten sposób ograniczysz dopływ ciepłej temperatury, przez co na przykład Twoje kanapki nie nagrzeją ani nie zepsują. Wkładając żywność do lodówki również powinnaś przykrywać ją stroną błyszczącą do góry, co sprawi, że zostanie szybciej schłodzona.