• Kategorie
  • Szukaj
  • Developery, Oksydanty, Wody

Aktywator jest całkowicie niezbędnym elementem w procesie koloryzacji włosów. Kremy utleniające zawierają nadtlenek wodoru, który otwiera łuskę włosa. Dzięki temu procesowi pigmenty barwiące mogą wniknąć głęboko we włókno włosa i zabarwić go. Bez oksydantu nigdy nie uda się osiągnąć znaczących zmian w kolorze włosów. Farba do włosów z wodą są mieszane w określonych proporcjach, tworząc mieszankę barwiącą, która jest następnie nakładana na włosy.

Aktywator 3%

Aby podnieść kolor o jeden poziom, użyj wody o stężeniu 3%. Developer 3% jest delikatnym aktywatorem, ponieważ zawiera tylko 3% nadtlenku wodoru. Jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zmienić kolor włosów na nieco ciemniejszy niż obecny i nie musisz podnosić ani usuwać istniejącego koloru. Używaj go, gdy chcesz nadać włosom ton lub odcień, ale zachować ten sam poziom koloru. Wiele tonerów współpracuje z aktywatorem 10 vol., ponieważ jest on najmniej szkodliwy dla włosów. Jest on również zalecany, jeśli masz cienkie lub delikatne włosy, ponieważ nie będzie zbyt mocny. Aktywator jest doskonały, jeśli chcesz tylko nadać włosom odrobinę koloru, np. włosy są ciemnobrązowe i chcesz nadać im czarny kolor. Developer o stężeniu 10% służy jedynie do otwarcia powłoki włosa, dzięki czemu cząsteczki koloru mogą osadzić się w korze włosa, co daje długotrwałe rezultaty.

Aktywator 6%

Wybierz stężenie 6%, aby zmienić kolor włosów o 1 do 2 odcieni. Developer 6% to najpopularniejszy poziom aktywatora, ponieważ zawiera on 6% nadtlenku wodoru, co stanowi umiarkowaną ilość. Ta opcja jest również dobra, jeśli chcesz przykryć siwe włosy. Jest dobry dla grubych włosów, ponieważ będzie wystarczająco silny, aby otworzyć łuski włosa.

Aktywator 9%

Aby zmienić kolor o 3 do 4 odcieni, wybierz developer 9%. Aktywator zawiera 9% nadtlenku wodoru i jest idealny do zmiany koloru włosów o kilka odcieni. Jest on dość mocny i powinien być stosowany tylko na włosach grubych, ponieważ może uszkodzić włosy cienkie lub delikatne. Wiele kupowanych w sklepach farb do włosów i opakowań z aktywatorem zawiera utleniacz 6% lub 9%. Aktywator o stężeniu 9% pozwala rozjaśnić włosy podczas koloryzacji o dwa lub trzy poziomy i umożliwia wniknięcie większej ilości pigmentu w trzon włosa. Jeśli Twoje włosy nie są bardzo zniszczone, a chcesz uzyskać jaśniejszy i trwalszy kolor, doskonałym rozwiązaniem będzie użycie tego aktywatora.

Aktywator 12%

Aby nie uszkodzić włosów, unikaj stosowania aktywatora 12%. Nie jest zalecany do użytku domowego, ponieważ jest bardzo mocny i może wysuszyć włosy, jeśli nie zostanie prawidłowo zastosowany. Ten poziom utleniacza jest często używany tylko przy poważnych zmianach koloru włosów i nie powinien być używany w domu. Jeśli uważasz, że do prawidłowego farbowania włosów potrzebne jest użycie aktywatora 12%, udaj się do lokalnego salonu i pozwól, aby profesjonalista zafarbował Twoje włosy.