Darmowa dostawa od 150zł w koszyku!

Promocje

Nowości

Bestsellery

Fryzjer

  • Odżywki do włosów

Drugim krokiem w pielęgnacji włosów jest odżywka. Umycie włosów szamponem sprawia, że łuski włosowe rozchylają się i jest to doskonała okazja na użycie odżywki. Stosowanie odżywki powinno stać się codziennym rytuałem w celu utrzymania jak najlepszej kondycji włosa. Dobrej jakości odżywki zapobiegają łamliwości włosów, zmniejszają puszenie się oraz plątanie. Sprawiają, że włosy lepiej się rozczesują, mogą też chronić przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. W składzie odżywek do włosów możemy znaleźć takie substancje jak ceramidy, olejek z czarnuszki, aloes, proteiny.

  • Parametry

Odżywka emolientowa do włosów

Odżywki emolientowe zawierają w swoim składzie oleje, parafiny, woski. Dzięki nim pasma są dociążone i zabezpieczone przed utratą wody. Używając odżywek emolientowych należy pamiętać o prawidłowej równowadze PEH. W zależności od porowatości włosów będą potrzebowały mniej lub więcej odżywki emolientowej, sprawdzi się w szczególności do włosów kręconych oraz puszących się. Idealna do mycia włosów metodą OMO (na drugie O), dzięki czemu zabezpieczamy pasma przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz ułatwimy rozczesywanie włosów. Przy wyborze odżywki emolientowej należy zwrócić uwagę czy jest przeznaczona do włosów wysokoporowatych, średnioporowatych czy niskoporowatych. Każda z nich będzie miała w składzie oleje o różnych właściwościach i rozmiarach cząsteczek.

Odżywka humektantowa do włosów

Humektanty to substancje odpowiadające za prawidłowe nawilżenie. Po odżywki humektantowe powinien sięgnąć każdy, kto marzy o pięknych i nawilżonych pasmach. Stosowanie odżywki humektantowej w świadomej pielęgnacji włosów wraz z odżywką emolientową oraz proteinową pozwoli na dostarczenie włosom wszystkich niezbędnych składników, aby cieszyć się zdrowymi włosami zgodnie z prawidłową równowagą PEH. Idealnie sprawdzi się do mycia włosów metodą OMO (na pierwsze O), należy jednak uważać, zbyt duża ilość humektantów w pielęgnacji sprawi, że włosy zaczną się puszyć, plątać oraz mocniej przesuszać.

Odżywka proteinowa do włosów

Proteiny, nazywane często "cegiełkami" włosów wypełniają ubytki w strukturze włosa. Odżywki proteinowe sprawdzą się w pielęgnacji włosów po zabiegach fryzjerskich. Proteiny to między innymi składniki takie jak keratyna, kolagen, jedwab, elastyna. Podczas świadomej pielęgnacji włosów należy uważać, aby nie przeproteinować pasm włosów, dlatego odżywki proteinowej nie należy używać codziennie. Zbyt duża ilość protein w pielęgnacji sprawi, że włosy będą suche, puszące się, szorstkie. Brak protein w pielęgnacji włosów sprawi, że pasma będą podatne na uszkodzenia, matowe, oklapnięte. Prawidłowe stosowanie odżywki proteinowej sprawi, że włosy zyskają zdrową objętość oraz blask.

Odżywka do włosów suchych i zniszczonych

Odżywka do włosów suchych powinna nawilżać oraz zapobiegać utracie wody z włosów. Dobrej jakości odżywka nawilżająca sprawi, że włosy przestaną się kruszyć, łamać oraz wypadać. Staną się lśniące i gładkie. Do włosów zniszczonych idealnie sprawdzi się odżywka regenerująca. Dzięki niej ubytki we włosach zostaną odbudowane, a włosy przestaną być cienkie, kruche, matowe. Warto używać odżywki nawilżającej przemiennie z odżywką regenerującą, aby zadbać o dostarczenie włosom wszystkich niezbędnych składników aktywnych.

Odżywka bez spłukiwania (B/S)

Odżywki bez spłukiwania to idealny produkt dla osób żyjących w biegu, nie mających czasu na pielęgnacje włosów. Często odżywki bez spłukiwania występują w formie sprayu, dzięki czemu aplikacja jest łatwa i szybka. Odżywki bez spłukiwania są lżejsze w działaniu, nie będą obciążały włosów. Dzięki temu, że zostaje długo na włosach, ma szansę działać przez wiele godzin. Odżywki bez spłukiwania nadają włosom objętość, miękkość oraz blask. Idealnie sprawdzą się do włosów kręconych, przed zastosowaniem stylizatora.

Odżywka do włosów farbowanych

Profesjonalna odżywka do farbowania włosów zatrzyma pigment z koloryzacji we włosach oraz spowolni wypłukiwanie się koloru. Regularne używanie kosmetyków do włosów farbowanych pozwoli na zatrzymanie koloru na dłużej. Dobra odżywka do włosów farbowanych powinna zawierać składniki, które ochronią włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Odżywka do włosów kręconych

Włosy kręcone z natury są bardzo suche oraz podatne na uszkodzenia, wymagają dogłębnego nawilżenia i regeneracji. Odżywka do włosów kręconych sprawi, że włosy staną się bardziej odporne na uszkodzenia oraz podkreślą skręt loków. Odpowiednia odżywka pozwoli ujarzmić niesforne loki, nadać im gładkość i sprężystość.