Darmowa dostawa od 150zł w koszyku!

Promocje

Nowości

Bestsellery

Fryzjer

  • Maski do włosów

Maski do włosów to niezbędny produkt w pielęgnacji włosów. Działają one intensywniej od odżywek, dlatego należy je stosować rzadziej. Wyróżniamy różne rodzaje masek tj.: nawilżające, regenerujące, ułatwiające rozczesywanie, zapobiegające wypadaniu włosów. Prawidłowo dobrana maska do struktury włosów pozwoli na osiągniecie dobrego efektu. Maskę do włosów warto stosować przynajmniej raz w miesiącu. Włosy po użyciu maski stają się jedwabiście gładkie.

  • Parametry

Maska do włosów niskoporowatych

Maski do włosów niskoporowatych nawilżają i regenerują pasma, bez obciążania ich. Nie powinny zawierać silikonów oraz parabenów, a wyłącznie dobre składniki pochodzenia naturalnego. W pielęgnacji włosów niskoporowatych sprawdzą się oleje o małych cząsteczkach tj.: olej lniany, rycynowy, babassu. Włosy o niskiej porowatości wyglądają zdrowo, są odporne na uszkodzenia. Bardzo łatwo je obciążyć, dlatego ważne jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji zgodnie z równowagą PEH (równowaga pielęgnacji z wykorzystaniem emolientów, protein oraz humektantów).

Maska do włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate to najpopularniejszy typ włosa. Maski do włosów średnioporowatych zapewniają optymalne odżywienie łuski włosa, dodają im blasku, wzmacniają je. Dobre maski do włosów o średniej porowatości powinny zawierać składniki aktywne, które wnikają w głąb włosa i dokładnie je odżywiają. W pielęgnacji sprawdzą się składniki tj.: olejek arganowy, lniany, jojoba, keratyna, jedwab, aloes. Dzięki tym składnikom włosy staną się gładkie, błyszczące i mniej podatne na uszkodzenia.

Maska do włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate są bardzo podatne na uszkodzenia. Dobrej jakości maski do włosów wysokoporowatych przywrócą im zdrowy wygląd, odżywią je oraz wzmocnią. W pielęgnacji włosów wysokoporowatych sprawdzą się oleje tj.: arganowy, wiesiołkowy, olej ze słodkich migdałów. Odpowiednia pielęgnacja włosów wysokoporowatych daje zaskakujące efekty. Systematyczne stosowanie masek to skuteczny sposób by przywrócić dobrą kondycje włosom wysokoporowatym.

Maska do włosów słabych i wypadających

Maska do włosów wypadających doskonale pielęgnuje i dostarcza włosom niezbędnych składników aktywnych, które wspomagają porost włosów. Włosy stają się odporne na uszkodzenia, lepiej się rozczesują. Maski i odżywki na porost włosów należy stosować w połączeniu z szamponami do włosów wypadających. Włosom słabym, skłonnym do wypadania należy poprzez pielęgnacje dostarczyć niezbędnych składników aktywnych, które wzmacniają oraz stymulują porost włosów.

Maska do włosów rozjaśnianych, blond

Włosy rozjaśniane potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, by nie stały się suche, szorstkie i matowe. Profesjonalne kosmetyki do włosów rozjaśnianych pozwolą na odpowiednie nawilżenie, odżywienie i regenerację włosów blond. Składniki aktywne takie jak proteiny mleczne, oliwa z oliwek skutecznie zregenerują i przywrócą elastyczność oraz intensywny blask włosom rozjaśnianym. Aby zatrzymać piękny i idealnie chłodny blond należy używać masek z fioletowym pigmentem.